Lejlighed til salg i Puerto Banús

Bolig ID: R5212948

€635,000

9,071 €/m2


70
2
soveværelser
1
Badeværelser
10
terrace
0
Grundareal

Smuk strand lejlighed med havet og La Concha bjergene, beliggende i et gated samfund i hjertet af Puerto Banús. Bare et par skridt fra stranden, restauranter, butikker og alle faciliteter. Denne lyse og indbydende ejendom tilbyder en uovertruffen beliggenhed og den perfekte kombination af komfort og livsstil. Lejligheden har to soveværelser og et fuldt udstyret badeværelse, samt et moderne køkken og en rummelig stue-spisestue fyldt med naturligt lys. Interiøret er designet til både funktionalitet og komfort, og omfatter centraliseret aircondition, skodder og en behagelig, luftig atmosfære. Det porterede samfund giver et sikkert og fredfyldt miljø, ideel til både permanent ophold og ferieophold. Derudover tilbyder ejendommen mulighed for kortvarig leje, hvilket gør det til en fremragende investeringsmulighed. En enestående mulighed for at købe en ejendom i en af Marbellas mest eksklusive områder, der kombinerer fantastisk havudsigt og bjergudsigt med en virkelig privilegeret beliggenhed.


Egenskaber

Climate control

  • A/C

Condition

  • Meget God

Features

  • bus-2
    Tæt På Transport
  • Privat Terrasse

Furniture

  • Fuldt møbleret

Orientation

  • Øst

Security

  • Lukket Kompleks

Setting

  • Strand Første Række
  • Strandside
  • Nær Havn/Marina
  • Nær Forretninger
  • Nær Havet
  • shanty-house-village-1
    Nær By
  • Nær Skole

Udsigt

  • Hav
  • Bjerge

Beliggende i

Købekraft

Beregn din månedlige afdrag på lån

Din forventede månedlige ydelse

Bliv forhåndsgodkendt

Bolig-udland samarbejder med Mortage Direct

Vi tilbyder vores kunder de bedst mulige boliglån til ejendomskøb i Spanien. Få det bedste spanske boliglån med Mortgage Direct.

Mere info

Købsomkostninger

Vores udgiftskalkulator giver et skøn over alle omkostninger forbundet med at købe et hus i Spanien. Brug kun disse tal som vejledning: De faktiske tal varierer afhængigt af ejendommen, ejendommens placering og den bank du vælger sammen med andre faktorer. Til det samlede beløb skal du tilføje dine afdrag på dit realkreditlån samt bankgebyrer, hvis din bank opkræver det.

Samlede udgifter

Du kan måske også lide disse boliger