Villa til salg i Benahavis

Bolig ID: R5380018

€2,550,000 - €2,550,000

5,391 €/m2

473
-
473
4
-
4
soveværelser
4
-
4
Badeværelser
0
terrace
2006
-
2006
Grundareal

Ny udvikling: Priser fra 2,550,000 € til 2,550,000 €. [Senge: 4 - 4] [bade: 4.5 - 4.5] [bygget størrelse: 473.00 m2 - 473.00 m2]

Villaen er tænkt som et privat tilflugtssted, hvor arkitektur, landskab og lys mødes naturligt.

Rummene åbner sig mod det fri, så udsigter, luft og naturligt lys bliver en del af hverdagen. Et hjem designet til at nyde tid, rum og ro.

Denne villa ligger på en grund på 2.006 m² og har et boligareal på 473 m² fordelt på to etager med i alt 4 soveværelser, 4 badeværelser og et separat toilet.

Villaen præsenterer en moderne arkitektur organiseret gennem klare volumener og afbalancerede proportioner.

Hjemmet udfolder sig gennem generøse open-plan rum, hvor stue, spisestue og køkken naturligt forbindes og skaber en kontinuerlig følelse af åbenhed og lys.

Terrasserne bliver en naturlig forlængelse af de indendørs rum og muliggør udeliv året rundt.

Gulv-til-loft glaspartier lader naturligt lys strømme gennem huset og integrerer udsigterne i oplevelsen af at bo der.

Resultatet er et lyst, roligt og funktionelt hjem, hvor arkitektur og livsstil smelter naturligt sammen.