
8,788 €/m2
Oplev det ægte kystliv i dette stilfulde rækkehus med 2 soveværelser og 2 badeværelser, beliggende i den eftertragtede bebyggelse Doña Lola – helt ud til stranden i Calahonda. Med 57 m² bolig og en imponerende privat terrasse med panoramaudsigt over Middelhavet, tilbyder denne ejendom en unik kombination af luksus, komfort og ro – lige ved vandet.
Boligen er ideel både som helårsbeboelse og som en attraktiv ferieudlejning med højt afkast. Indretningen er hyggelig og funktionel, og komplekset er kendt for sin høje kvalitet og gode faciliteter: stor fælles pool, direkte adgang til stranden, spaområde med opvarmet indendørs pool og jacuzzi, tennisbaner, petanque og minifodboldbane.
Beliggenheden er en af de mest efterspurgte på Costa del Sol – lige ved strandpromenaden og havet, kun 30 minutter fra Málaga Internationale Lufthavn og 20 minutter fra Marbella. Alle nødvendige faciliteter findes i nærheden: supermarkeder, restauranter, offentlig transport, golfbaner og meget mere.
En sjælden mulighed for at købe en bolig direkte ved havet i en charmerende og eksklusiv bebyggelse. Perfekt til både livsnydelse og som en investering i livskvalitet.
Egenskaber
Climate control
-
A/C
Condition
-
Meget God
Features
-
Overdækket Terrasse
-
Indbyggede Garderobeskabe
-
Tæt På Transport
-
Privat Terrasse
-
Termoruder
-
Restaurant På Stedet
-
Optisk Fiber
Furniture
-
Fuldt møbleret
Garden
-
Fælles
Kitchen
-
Fuldt Udstyret
Orientation
-
Syd
Parking
-
Gade
Pool
-
Fælles
Security
-
Lukket Kompleks
Setting
-
Strand Første Række
-
Strandside
-
Nær Havet
-
Nær Marina
-
Aflukket boligområde
-
Strandkompleks Første Række
Udsigt
-
Hav
-
Strand
-
Have
Beliggende i
Købekraft
Beregn din månedlige afdrag på lån
Din forventede månedlige ydelse
Bliv forhåndsgodkendtBolig-udland samarbejder med Nykredit
Få en tryg bolighandel i Spanien med dansk realkredit.
Mere infoKøbsomkostninger
Vores udgiftskalkulator giver et skøn over alle omkostninger forbundet med at købe et hus i Spanien. Brug kun disse tal som vejledning: De faktiske tal varierer afhængigt af ejendommen, ejendommens placering og den bank du vælger sammen med andre faktorer. Til det samlede beløb skal du tilføje dine afdrag på dit realkreditlån samt bankgebyrer, hvis din bank opkræver det.