Dobbelthus til salg i Riviera del Sol

Bolig ID: R5058526

€485,000

3,489 €/m2


139
3
soveværelser
2
Badeværelser
45
terrace
40
Grundareal

Sydvestvendt, upåklageligt præsentabel, 3 soveværelser med dobbeltsenge, dobbelthus med udsigt fra øverste etage til Middelhavet, beliggende i et lille, meget velholdt boligområde. Ejendommen er i fremragende stand og er for nylig blevet renoveret overalt. Dette smukke hjem tilbyder både rummelige indvendige opholdsrum, øvre og nedre udendørs terrasser og en have, hvor man kan nyde livet udendørs. Når man kommer ind i ejendommen, fører en indbydende entré til en rummelig stue med pejs, spiseplads, fuldt udstyret moderne køkken med naturligt lys og et udvendigt bryggers. Stuen fører ud til en generøs nedre terrasse og adgang til haven, som også har et nedre opbevaringsrum. Den øverste etage består af det store soveværelse med et stort badeværelse med gulvvarme og jacuzzi. Det store soveværelse fører ud til en øvre terrasse med dejlig havudsigt. 2 ekstra soveværelser med dobbeltsenge og et ekstra badeværelse fuldender denne etage. Det store soveværelse fører ud til en øvre terrasse med dejlig havudsigt. Beliggende i et meget velholdt, lille og venligt samfund med kun 18 ejendomme med en vidunderlig fælles hoved- og børnepool. Denne fantastiske ejendom er velegnet som enten feriebolig eller helårsbolig. Denne ejendom er et rigtigt hjem væk fra hjemmet og skal ses. Den lokale bus stopper for enden af vejen, så det er nemt at komme rundt. Riviera del Sol er en del af Mijas, midtvejs mellem Marbella og Fuengirola, ca. 25 minutter fra Malaga lufthavn. Dette er et etableret boligområde med masser af kommerciel aktivitet, barer, restauranter og fantastiske sportsfaciliteter, og det ligger ved siden af Miraflores golfbane. Det er et populært boligområde i Mijas Costa på grund af sin fantastiske beliggenhed, nem adgang til Marbella og Fuengirola, enestående golfbaner, dejlige strande og et bredt udvalg af barer og restauranter.

Dobbelthus, Riviera del Sol, Costa del Sol.
3 Soveværelser, 2.5 Badeværelser, Bebygget areal 139 m², Terrasse 45 m², Have/Grund 40 m².

Beliggenhed : Nær Golf, Nær Forretninger, Nær Havet, Nær Skole, Aflukket boligområde.
Orientering : Sydvest.
Stand : Meget God.
Pool : Fælles, Børnepool.
Klimakontrol : A/C, Pejs/Kamin, Gulvvarme.
Udsigt : Hav, Have.
Egenskaber : Overdækket Terrasse, Indbyggede Garderobeskabe, Tæt På Transport, Privat Terrasse, WiFi, Pulterrum, Vaskehus, En-Suite Badeværelse, Marmorgulv, Jacuzzi, Termoruder, Optisk Fiber.
Køkken : Fuldt Udstyret.
Sikkerhed : Lukket Kompleks, Dørtelefon, Alarm, Pengeskab.
Parkering : Carport, Privat.
Offentlige Værker : Elektricitet, Drikkevand.
Kategori : Røverkøb, Fritidsboliger, Investeringer, Luksus, Videresalg.


Egenskaber

Climate control

  • A/C
  • fireplace
    Pejs/Kamin
  • Gulvvarme

Condition

  • Meget God

Features

  • Overdækket Terrasse
  • dresser-wardrobe
    Indbyggede Garderobeskabe
  • bus-2
    Tæt På Transport
  • Privat Terrasse
  • dresser-drawers-5
    Pulterrum
  • home-improvement-12_1
    Vaskehus
  • En-Suite Badeværelse
  • Marmorgulv
  • Jacuzzi
  • Termoruder
  • Optisk Fiber

Kitchen

  • Fuldt Udstyret

Orientation

  • Sydvest

Parking

  • Carport
  • Privat

Pool

  • Fælles
  • Børnepool

Security

  • Lukket Kompleks
  • mobile-phone-blackberry-2
    Dørtelefon
  • Alarm
  • saving-safe-1
    Pengeskab

Setting

  • Nær Golf
  • Nær Forretninger
  • Nær Havet
  • Nær Skole
  • Aflukket boligområde

Utilities

  • wall-socket
    Elektricitet
  • Drikkevand

Udsigt

  • Hav
  • Have

Beliggende i

Købekraft

Beregn din månedlige afdrag på lån

Din forventede månedlige ydelse

Bliv forhåndsgodkendt

Bolig-udland samarbejder med Nykredit

Få en tryg bolighandel i Spanien med dansk realkredit.

Mere info

Købsomkostninger

Vores udgiftskalkulator giver et skøn over alle omkostninger forbundet med at købe et hus i Spanien. Brug kun disse tal som vejledning: De faktiske tal varierer afhængigt af ejendommen, ejendommens placering og den bank du vælger sammen med andre faktorer. Til det samlede beløb skal du tilføje dine afdrag på dit realkreditlån samt bankgebyrer, hvis din bank opkræver det.

Samlede udgifter

Du kan måske også lide disse boliger